Chcesz schudnąć? Oto prosta metoda!

Jak schudnąć, zacząć regularnie ćwiczyć, zrezygnować ze słodyczy?
To proste. Usiądź wygodnie, weź trzy głębokie wdechy i wydechy i....poczekaj.

Pomyśl przez chwilę nad tym, co się dzieje w Tobie, w Twoim ciele, gdy słyszysz "Dasz radę", "Możesz więcej", "Daj z siebie wszystko"? Bo ja się spinam, szykuje się do walki, a Ty? Oczywiście to działa, na mnie również. Takie hasła mobilizują i dają kopa. Nie są jednak w stanie zagwarantować trwałej zmiany. Działają trochę podobnie jak kawa. Nie da się zaprzeczyć, że kawa dodaje energii, ale na krótko, potem musisz sięgnąć po kolejną i jeszcze jedną. W końcu czujesz się coraz bardziej wyczerpany, kofeina przestaje na Ciebie działać, a Ty opadasz z sił. A przecież można też inaczej, można zadbać po prostu o odpowiednią dawkę snu, prawidłowe odżywianie, relaks i wtedy żaden stymulator nie będzie potrzebny, chyba że dla samego smaku. Nie chodzi więc o szybki, sztucznie wywołany efekt, który jest zwykle krótkotrwały, ale o działania, które przyniosą trwałą zmianę, zdrową i w zgodzie z Twoim organizmem.

Od czego więc tak naprawdę należałoby zacząć?
Przede wszystkim warto przestać gonić za swoim celem. Taka gonitwa wytwarza tylko niepotrzebne ciśnienie, napięcie i chaos. A do zmiany potrzebny jest Ci... spokój. Wycisz więc swój wiecznie pędzący umysł. Zwolnij, wsłuchaj się w siebie, zatrzymaj się, usiądź w fotelu.
Gonienie na nic się nie zda. Proszę, nie podejmuj tego bezsensownego wysiłku. Tracisz tylko czas. Wszystko, czego potrzebujesz (właściwe odpowiedzi i dobre rozwiązania) jest w Tobie, więc po prostu bądź. Bądź w pełni sobą, w pełni świadomy tego, co dzieje się w Tobie i tego, co Cię w danej chwili otacza. Gdy jesz śniadanie, to je jedz. Nie rozmyślaj w tym czasie o dniu wczorajszym, nie myśl o przyszłości, bo przegapisz ten pyszny posiłek. Przegapisz moment nasycenia i nie przerwiesz jedzenia w porę lub sięgniesz po coś, co Ci nie służy.
Nawyki są olbrzymią siłą napędową. Nie zmienisz więc ich na siłę. Gdy podejmiesz z nimi walkę, najprawdopodobniej Cię pokonają. Posłuchaj tylko, jak to strasznie brzmi! Wojna z własnymi nawykami, wojna z samym sobą? Nie warto. Wojna sieje tylko nienawiść i zniszczenie. Nie funduj tych rzeczy samemu sobie.

Nie chodzi o to, żeby zwalczyć swoje nawyki, ale, żeby je zatrzymać. Wyłap moment, w którym chwytasz po ciastko. Przyjrzyj się temu. Oddychaj. Nie wymawiaj sobie, jeśli coś pójdzie nie tak, nie miej wyrzutów sumienia, szkoda na to Twojej energii i czasu. Potraktuj to, jak lekcję. Zaobserwuj, co się takiego stało. Jaki mechanizm zadziałaj, jaki stary nawyk odpalił się na autopilocie. Bądź świadomy tego, co się z Tobą w takiej chwili dzieje.
To jest naprawdę dużo. Zwykle nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co w danej chwili robimy i po co to robimy. Stele pędzimy i czujemy się bezradni wobec naszych przyzwyczajeń. To od czego powinieneś zacząć to nauczyć się wyłapywać te momenty, zatrzymywać w galopie. To jedyny sposób, aby móc coś zmienić. Zatrzymanie się jest warunkiem koniecznym. Rozpamiętując w kółko i w kółko swoich kilka nadprogramowych kilogramów czy zjedzone pudełko lodów tylko to wzmacniasz. A przecież nie chcesz tego!

Uśmiechnij się do swojego nawyku, czasem już samo to wystarczy, żeby go osłabić. To nie ma być wysiłek. Nie rób nic na siłę, bo efekt będzie odwrotny, wywołasz w sobie tylko niepotrzebne napięcie. Nie chodzi o kontrolę własnych zachowań, ale o bycie ich świadomym.
Nie wściekaj się na siebie, jeśli na początku trudno będzie Ci się zatrzymać. To przyjdzie z czasem. Na początku ciesz się po prostu z każdej chwili odzyskania świadomości, usiądź wygodnie i oddychaj...

To na razie krok pierwszy. Ciąg dalszy nastąpi...tymczasem ściskam
A.

KOMPLETNA ZMIANA Z KOPIPI.COM-page-001

Darmowy eBook

Zapisz się do newslettera, a w prezencie otrzymasz eBooka "Kompletna zmiana" - najważniejsze zasady odżywczej diety oraz obszerna część psychodietetyczna.

Poznaj nasze kompletne smoothie


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *